6 порад для тих, хто зібрався мити машину в літню спеку

Протягом останнього тижня в Полтаві стоїть така спека, що хочеться просто взяти ноутбук, коктейль та залягти в прохолодному басейні на цілий день. А автовласникам – заодно і викупати свого «залізного коня». У тіні 30-35 °C, асфальт нагрівається до 50 °C – звичайно, в таких умовах машині явно некомфортно: вона швидко нагрівається, а на її поверхні накопичується бруд і пил. Спокуса самостійно помити автомобіль в спеку дуже велика, але тут є свої нюанси. Якщо не хочете пошкодити його поверхню, рекомендуємо прислухатися до наступних порад.

1. Контрастний душ

Основна небезпека мийки авто в спеку – пошкодження лакофарбового покриття. Добре нагріту машину ви постійно поливатимете водою зі шланга або відра. Якщо різниця температур буде занадто великою, протягом дня на лаку з’явиться дрібна сітка тріщин. І навіть якщо ви нічого не помітите, на поверхні лаку утворяться мікротріщини, які з часом будуть пропускати вологу, що призведе до виникнення корозії.

2. За сонцем не встигнете

Мити гарячий кузов набагато складніше, ніж помірно теплий: і вода, і піна будуть висихати швидше, ніж ви зможете виконати потрібні операції. А терти мочалкою напівсуху поверхню дуже небажано!

Особливо видно цей «ефект підігріву» під час витирання синтетичною серветкою або натуральною замшею. Не встигнете витерти, а капот або дах вже висохне і покриється білими точками. В результаті доведеться мити знову.

3. Шкода косметичних засобів

Плануєте застосовувати після миття твердий віск або схожий захисний засіб? Наносити його на гарячу повернохность вкрай небажано. Адже це буде важко (а іноді і неможливо), оскільки засіб засохне швидше, ніж ви його розітрете.

4. Обхитріть спеку

Якщо помити машину в тіні немає можливості, обхитріть сонце – мийте автомобіль рано вранці або ввечері. У цей час кузов якраз остине.

5. Не мийте машину на річці

У спеку велика спокуса поїхати на річку: покупатися самому, а потім помити свою машину. Вас не зупиняє те, що це незаконно, і вас можуть оштрафувати? Тоді подумайте про відпочиваючих, які їдуть на річку, рятуючись від спеки. Хотіли б ви купатися у воді, де тільки що помили машину? Тому будьте поважні до відпочиваючих!

6. Скористайтеся послугами автомийки

Найпростіший варіант помити машину в спеку – заїхати на автомийку. Коштує послуга не так уже й дорого, зате автомобіль помиють в прохолодному боксі, захищеному від палючих променів сонця. По-перше, ніякої шкоди лакофарбовому покриттю не буде. По-друге, річки і водойми залишаться придатними для купання.
Тому, якщо літо буде продовжувати радувати нас палючим сонцем і температурою 35-40 °C, заїжджайте в автомийку «AutoSPA» – помиєте у нас свого «залізного коня» за доступною ціною.